неділя, 3 червня 2012 р.

Лісіцький Фаустин Йосипович

Лісіцький Фаустин Йосипович
Фаустин Лісіцький
Фаустин Йосипович Лісіцький (іноді Лисицький; рос. Фаустин Иосифович Лисицкий, пол. Faustyn Lisiecki) — польський релігійний діяч, вікарій кафедрального собору в Луцьку.
Народився Фаустин Лісіцький 29 березня 1903 року у селі Копелянка Володарськ-Волинського повіту Волинської губернії (тепер Житомирська область). Закінчив Луцьку духовну семінарію і у 1928 році був рукопокладений. З 1932 року служив у селі Поташні під Костополем, з 1935 року — у селі Степаньї, де залишався під час радянської та німецької окупації. Після повернення Червоної Армії і встановлення Радянської влади Фаустін Лісіцький з 1944 року служив у Житомирі, став пізніше адміністратором Житомирської єпархії. 25 лютого 1946 року був заарештований у Житомирі. 1 серпня 1946 року його засудили на 10 років таборів за статтею 54-1 "а" КК УРСР з обмеженням прав на 5 років. 3 листопада 1947 року Фаустин Лісіцький прибув до Воркутлагу, 16 травня 1955 року був переведений до Інтлагу, звідки був звільнений 25 лютого 1956 року.
Після звільнення Лісіцький повернувся до Житомира, але, не отримавши прописки, вирушив до Летичева. У 1957 році був знову заарештований за нелегальне проведення меси. Провів у в'язниці близько півроку, але потім був звільнений.
Помер Фаустин Йосипович Лісіцький 23 березня 1972 року в Житомирі. Похований на Католицькому (Польському) кладовищі біля каплиці, поруч з Каролем-Антонієм Недзялковським та Анджеєм Федуковичем.

Популярні публікації